ساعت کاری از شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۲۰:0۰
ایران - تهران فلکه دوم صادقیه سازمان آب (به طرف آیت الله کاشانی) خیبان گلستان یکم مجتمع فانوس طبقه 4 واحد ۱۳
ساعت کاری از شنبه تا پنجشنبه ۸:۰۰ تا ۲۰:0۰

روانشناسی

بازی درمانی و گروه درمانی

اولین وظیفه کودکان و از ضروریات زندگی آن‌ها بازی کردن است، رشد بازی و رسیدن به سطوح بالاتر بازی از مهمترین مراحل رشدی کودکان است که باعث تقویت مهارت کودکان در برقراری ارتباط اجتماعی ،بیان احساسات ،توانایی حل مسئله ،افزایش اعتماد به نفس و روحیه استقلال طلبی را تقویت می‌کنند. گروه درمانی نیز بخشی از بازی درمانی است که کودکان با همسالان خود در یک گروه قرار میگیرند و باعث تقویت هرچه بهتر مهارت های اجتماعی، رعایت نوبت و مفهموم نوبت گیری و تحمل کاری ، مشارکت و به اشتراک گذاشتن ابزار و وسایل بازی و …. می شود.

رفتار درمانی چیست؟

رفتار درمانی یکی از رویکردهای اصلی روان درمانی است که امروزه بسیاری از روش های درمانی از تکنیک های آن برای درمان انواع مشکلات سلامت روان استفاده می کنند. روانشناس در این رویکرد در تلاش است تا برای حل مشکلات فرد رفتارهای ناسالم و خود ویرانگر او را پیدا کند و روش های تغییر آن ها را آموزش دهد. در واقع تمرکز رفتار درمانی بر رفتارهای قابل مشاهده فرد است و کمتر به افکار و ریشه های روانی مشکلات پرداخته می شود.
رفتار درمانی در درمان طیف وسیعی از اختلالات روانی می تواند به کودکان و بزرگسالان کمک کند. موارد زیر نمونه هایی از اختلالات و مشکلات روانی هستند که بیشترین بهره را از رفتار درمانی می برند.

تست هوش

امروزه برای سنجش میزان بهره هوشی هر انسانی از انواع مختلفی تست هوش و آزمون هایی استفاده می شود.

انواع تست هوش به شرح زیر است که هرکدام جنبه های مختلفی از بهره ی هوشی را میسنجند: